İçeriğe geç

Zip Perde

Motorlu Zip Perde Modelleri , Fiyatları

Zip Perde Nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen perde türü olan zip perdeler, pratik bir kullanım kolaylığı sağlar. Estetik bir görünümüm olan bu perdelerin en dikkat çeken özelliği, enerji tasarrufu sağlamasıdır. Genelde ticari işletmelerde tercih edilen zip perde, fermuarlı perde olarak da adlandırılır.

Zip Perde
Neden Dekoray

Zip Perde Kullanım Alanları Nerelerdir?

Özel olarak üretilen stor perde kumaşıyla donatılan bu perdenin asıl amacı, kullanım alanının hava koşullarından etkilenmesini engellemektir. Dayanıklılık ve direnç konusunda ihtiyaçlarınızı karşılamakla beraber evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Kaliteli kumaşlardan üretilen zip perdelerin otomatik sistemlerle çalıştığı da unutulmamalıdır.

Zip Perde Sistemleri ve Teknik Özellikleri

Zip perde sistemi oldukça modern bir oluşumla desteklenmektedir. Olağanüstü boyut imkanı sağlayan bu perdeler ayrıca klasik perdelerin ihtiyacı karşılamadığı durumlarda kullanılır. Ek olarak rengi ve dokusuyla dikkat çeken zip perde sistemi, kullanıldığı alana estetik bir görünüm katmaktadır. Her mevsim kullanılabilen perdelerin güneş ışınlarını gölgeleme özelliği de bulunuyor. Dayanıklılık prensibine uygun olarak üretilen zip perdelerin yağmur geçirmez özelliği vardır. Bu sayede yağmurlu havalarda konfor sağlar. Ayrıca delikli bir yapıya sahip olduğu için rüzgara karşı etkili olduğu bilinir. Hem içeriden hem de dışarında izlenebilen tarzda uygulanan zipr perdelerin ısıyı içerde tutma avantajı da bulunmaktadır. Birçok teknik detayı bir arada sunan bu perdelerin haşere ve sineklere karşı tam koruma sağladığı unutulmamalıdır. Asıl amacı, kullanım alanını gölgelendirmek olan zipr perde sistemleri aslında fonksiyonellikte sınır tanımıyor. Bu sayede mekanlarında daha ihtişamlı görünmesini sağlayabiliyor. Zip perde teknik özellikleri bakımından da pek çok avantajı bir arada sunmaktadır. Öncelikle fermuarlı ve motorlu olmasının yanı sıra aşağıdaki özellikler ön plana çıkmaktadır.
Zip Perde Dış Mekan
Zip Perde Dış Mekan

Zip Perde Genel Özellikleri Nelerdir?

Son derece dayanıklı ve kuvvetli olan ve esnek bir stor perdeye sahip olmak isteyenler zip perde kullanmaya başlamıştır. Çünkü bu perdelerin üretiminde kullanılan tüm detaylar, en son teknolojilerle desteklenmektedir. Bu konuda sunduğumuz hizmetlerle beraber en kaliteli perde türlerinden biri olan zip perdenin birçok avantajını da kullanabilirsiniz. Yüksek teknolojilerle üretilen zip perdeler artık pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Son derece esnek olan bu ürünlerdeki stor perde detayı da yeni nesil kullanım yapmanızı sağlamaktadır. Özel stor perdeler olarak da anılan zip perde, modern ve teknolojik olması nedeniyle klasik stor perdelerde ayrılmıştır. Birçok açıdan tasarruf da sağlayan bu ürünleri gerçek anlamda kâr elde etmek isteyen işletmeler kullanmaya devam etmektedir. Stor perdelerin bilinen en önemli özelliği, her mevsime uygun olmasıdır. Yani istek ve ihtiyaçlarınızı dört mevsim karşılayabileceğiniz stor perdelerin güneş ışığından yararlanma süresini de ayarladığı unutulmamalıdır. Zip perdeler, geniş kumaş çeşitliliği ile üretilmiştir. Bu sayede yararlanmak istediğiniz ısı ve ışığı ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kullanıldığı ortamın ısısı ve ışığı da bu sayede kullanıcının elindedir. Farklı donanım ve modelleri sayesinde perdeden yararlanırken en iyi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Daha önceleri Avrupa ülkelerinde fark yaratan bu perdelerin uzun süredir ülkemizde de tercih edildiğini görebilirsiniz. Tasarım ve hayal gücünün buluştuğu ve teknolojiyle desteklendiği zip perdeler, bakış açınızı değiştirecek şekilde tasarlanmaktadır.

Zip Perde Kumaşı Avantajları

Öncelikle stor perdeyle birlikte kullanıma sunulan zip perde, yırtılma ve aşınmalara karşı dirençlidir. Kolay bir bakım sağladığı gibi düz yüzeylidir. Bu sayede kurulum ve bakım sürecinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Kumaşın şekli dolayısıyla uzun vadeli bir kullanım şansı sunmaktadır. Estetik bir görünüme sahip olan bu ürünün kafelerde rahatlıkla kullanılabildiği unutulmamalıdır. Isı tasarruflu perde modelleri arasında yerini alan zip stor perdeler, motorlu fermuar sistemiyle üretilmiştir. Bu sayede rüzgar ve soğuk gibi dış faktörler engellenmektedir. Ağır mevsim şartlarından etkilenmek istemeyen işletmeler, mekandaki hava sirkülasyonunu sağlamak için artık zip stor perde kullanmalıdır. Ortamdaki havanın temiz kalmasını da sağlayan zip stor perdeler, sarkma ve kırışma gibi sorunlarla karşılaşmanızı engeller. Çünkü perde kumaşı sarkmayan bir yapıdadır. Tasarım bakımından her zaman güzel duran bu ürünlerin sineklik ve panjur gibi araçlarla birlikte kullanıldığı da unutulmamalıdır. Haliyle güneş kontrolünü sağlarken haşerelerin içeriye girmesini engellemektedir.

Zip Perde İç Mekan Kullanımı, Avantajları

Mekanlara konfor ve şıklık katan bu ürün, teknolojiyle desteklendiği için fermuarlı perde modelleri arasında her zaman dikkat çekmektedir. Uzaktan kumanda ile yönetilebilen ve fermuarlı olan zip perde, iç mekan tasarımlarında loş ışıklı bir ortam oluşturmada etkilidir. Ayrıca iç mekanlardaki kullanım alanına göre farklı renk ve modellerle üretilmektedir. Genelde cafe perdesi olarak kullanılan zip stor perdeler artık ofislerde de tercih edilmektedir. Üstelik iş yerlerinde bölmelere ayrılmak istenen alanlarda da etkin bir şekilde kullanılabilir. İşlevsel olması ve alana estetik bir görünüm katması nedeniyle iç mekan tasarımlarının vazgeçilmez ürünlerinden biri olduğu bilinmektedir. Malzeme ve kumaş dokusunun kaliteli olması bu ürünün restoranlarda da kullanılmasını sağlamıştır.

Zip Perde Dış Mekan Kullanımı, Avantajları

Dış ceplerde daha estetik bir görünüme ulaşmak için kullanılabilen bu perdeler, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Daha çok dış cephelerin korunması için etkin bir şekilde kullanılan zip stor perdeler, ışık geçirmediği için kullanıldığı alana ferahlık katar. Günümüzde dış mekan perdesi olarak işlevine devam eden zip stor perdeler farklı tasarımlarla dikkat çekmeyi sürdürmektedir. Kapalı mekan oluşturmak isteyen işletme sahipleri, tasarımlarını desteklemek için zip perde kullanabilir. Ayrıca kapalı alanların dışardan dikkat çekecek bir görünüme ulaşması için de bu ürünlerin tercih edildiği unutulmamalıdır. O halde hem iç hem de dış mekanların hava şartlarından korunması ve estetik bir görünüme ulaşması için mutlaka zip perdelerden yararlanılmalıdır. Bizler de bu konuda müşterilerimize detaylı bilgiler sunmakla beraber en uygun fiyatlarla iç ve dış mekanlarınız için doğru perde seçimi yapmanız sağlıyor ve müşteri memnuniyetiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Yardıma Mı ihtiyacınız var? Bizi Arayın.

Tıkla Ara. Temsilcilerimiz ile görüşün.

Teklif İsteyin

Güncel Yazılar

4.6/5 - (8 votes)