İçeriğe geç

Motorlu Sahne Perdesi

Motorlu Sahne Perdesi Modelleri , Fiyatları

Motorlu Sahne Perdeleri

Estetik bir görünüme sahip olan, sinema ve kültür merkezi gibi alanlarda kullanılan perde türüne motorlu sahne perdesi adı verilir. Bu perde sistemleri butonlu, uzaktan kumandalı, motorlu ve reditörlü olarak çalışmaktadır. Sağa ve sola açılan sahne perdelerinin rayı alüminyum malzemelerden üretildiği için oldukça sağlamdır. Uzun vadeli olarak kullanılabilen sahne perdelerindeki raylar üzerinde taşıyıcı vagon ve tekerlekler bulunmaktadır. Genelde 4 adet tekerlekli olarak çelik akslarla çalışan motorlu perdeler, kaşıyıcı kancalarla desteklenmektedir.

Motorlu Sahne Perdesi
Neden Dekoray

Motorlu Sahne Perdesi Sistemleri

Kullanıldığı alana estetik bütünlük sağlayan motorlu sahne perdesi, işlevselliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Kaliteli kumaşlardan üretilen bu perdeler alev almazlık normuna uygun yapıdadır. Birbirinden farklı renk seçenekleriyle donatılan sahne perdelerinin çeşitli kombinasyonları bir arada sunduğu unutulmamalıdır.

Sahne Perdesi

Tiyatro vb. mekanlar için sahne perdesi en önemli görsel dekordur. Gerek sahne yapısı gerekse ortamın dekorasyonu için perdenin kalitesi kadar renk kaliteside çok önemlidir. Sahne perdesi renkleri genelde kırmızı yada siyah olarak bilinse de durum aslından çok farklı. Birden fazla onlarca renkte perde imalatı ve kullanımı yapılmaktadır.

Dekoray perde olarak bizler ihtiyacınız olan tüm perde model ve fiyatları yanından renk modelleriyle de yanınızdayız. Örnek renk skalamızda gördüğünüz renklerin dışından daha geniş bir desen ve renk çeşitleri için lütfen iletişime geçiniz.

Sahne Perdesi Renkleri

Sahne Perdesi Renk Skalası
Sahne Perdesi Renk Skalası

 

Yukari Toplanir Sahne Perdesi

sahne perdesi sistemleri

Konferans salonları ve tiyatrolarda sıklıkla karşılaşılan bu ürünler, uzaktan kumanda ile çalıştırılır. Bazı sahnelerde sağa sola açılabilmekle beraber yukarıya doğru balonlu açılma sistemlerinde kullanılabilir. Genelde ipek kumaştan üretilen motorlu sahne perdesi, görünüş itibariyle güzel durur.

Perde sistemiz üzerinde perdenin geliş ve gidişini sağlayan raylar yer alır. Bu rayların her iki tarafında ise taşıyıcı işlevi olan ve polyemit malzemelerden üretilen vagonlar bulunmaktadır. Kilit vazifesi gören vagonlar ayrıca güvenliği sağlamak için vidalarla bağlanmıştır. Aynı sistemde sahne perdesi sistemleri yön ve dönüş makaraları da bulunmaktadır.

Sahne Perdeleri

Kullanılacağı sahnenin ölçülerine uygun olması gereken sahne perdeleri, motorla çalışmaktadır. Bu süreçte motor sistemlerinin de kaliteli olması ve gerilimlerden etkilenmeyen bir yapıda üretilmesi şarttır. Firma olarak en kaliteli motorlu sahne perdesi üretimlerine devam ediyor ve bu konuda yüksek memnuniyet sağlıyoruz.

Motorlu Sahne Perdesi Modelleri

Sahne perdeleri ilk olarak kullanıldığı mekana estetik bütünlük katar. Ayrıca işlevselliği ile de son derece etkilidir. Büzgülü sahne perdesi kumaşlarının kullanıldığı bu sistemler ayrıca akustik özellikleriyle de dikkat çekmektedir. En çok kadife kumaşların tercih edildiği sahne perdelerinde birden fazla renk seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca motorlu sahne perdesi modelleri çeşitleri de işlevselliğine göre farklı şekillerde kullanılabilir.

Motorlu sahne perdeleri, tercih edilen metraja ve kumaşa göre uygun projelendirmelerle üretilir. Motor çeşitleri de bu kumaşlara uygun olarak seçilir. Günümüzde manuel çalışan sahne perdelerinde görülen sorunları ortadan kaldıran bu sistemlerde kolayca hareket ettirilen perdeler, uzaktan kumanda veya buton ile uygulanabilir. Üstelik motorlu sahne perdesi modelleri motor sayesinde insan gücünün kullanılmasına da gerek duyulmamaktadır.

Motorlu sahne perdeleri arasında yukarı doğru açılan perdeler de son zamanlarda tercih edilmektedir. Bu sistemler manuel olarak da kullanılabilir. Sema perdesi olarak da bilinen bu uygulama, toplanma sırasında görselliği artırır. Tek parça olarak kapama yapıldığı için akustik sesin ortaya çıkmasını sağlar. Genelde kadife materyallerle desteklenir.

Motorlu Sahne Perdesinin Özellikleri

Akustik nitelikli kumaşlarla üretilen motorlu sahne perdesi, uygulama metrajına ve ağırlığa en uygun motor çeşitleriyle kullanılmaktadır. Sahne perdelerinde en önemli kısım olan ana sahne perdeleri, tiyatronun en süslü ve büyük perdeleridir. Bu yüzden ana sahne perdelerinin farklı türleri bulunmaktadır.

Küçük ya da büyük projeler için profesyonel ve kaliteli olarak üretilen sahne perdesi modelleri için öncelikle firmamıza ulaşmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Çünkü her bütçeye uygun olarak sunduğumuz sahne perdeleri arasından dilediğinizi seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sahne perdesi, sahnenin tamamını kaplayacak şekilde olmalıdır. Büyük hacimli olmasının yanı sıra ince ve hafif olması gereken sahne perdelerinin kumaşı da fazla olmalıdır. Çünkü hafif bir rüzgarda hareketlenecek olan perdeler, görselliği bozmaktadır. Normal bir kalınlığa sahip olması gereken motorlu sahne perdelerinin renk olarak da ilgi çekici seçeneklerle desteklendiğini unutmayınız. Genelde kırmızı ve mavi tonlar, motorlu sahne perdesi modelleri arasında en çok tercih edilen renklerdir.

Sahne Perdesi Nasıl Olmalı?

Sunum, konferans ve tiyatro gösterim salonlarında kullanılan sahne perdesi öncelikle motorlu sistemlerle birlikte kullanılmalıdır. Çünkü perdenin hareketsiz olarak yerinden oynatılması, estetik anlamda çok önemlidir. Bu yüzden insan gücü yerine motorlu sahne perdesi kullanmak her zaman avantajlıdır.

Çalışma sistemleri farklı olan sahne perdelerinin kullanılacağı mekanın gerektirdiği gibi hazırlanması şarttır. Bu yüzden kadife kumaşların kullanıldığını söyleyebiliriz. Farklı kurum ya da kişilerin ağırlanacağı sırada kullanılan sahne perdelerinin kalınlığı normal seviyede olmalıdır. Renk seçiminde bir sınırlama olmamakla birlikte dikkat çekici ve parlak renkler tercih edilebilir. Işığı geçirmeyen özellikte olması gereken sahne perdeleri, sahnenin tamamını kaplamalıdır. Hafif olmayan ve kaliteli kumaşlardan seçilen bu perdelerin dayanıklı olması en önemli şarttır.

Motorlu Sahne Perdesi Fiyatları

Bu ürünlerin fiyatı, yani Motorlu Sahne Perdesi fiyatları firmamız tarafından uygun avantajlarla sunulmaktadır. Elbette motorlu sistemleri nedeniyle manuel uygulamalara göre biraz daha maliyetlidir. Fakat ömür boyu kullanım şansının olması nedeniyle birçok alanda tercih edilmeye başlanmıştır.

Tiyatro Perde Modelleri

İş kazalarına neden olmadan kullanılabilecek tiyatro perde modelleri ve sahneye estetik bir görünüm kazandıracak olan bu perdelerin iç mekan olgusu dikkate alınarak üretildiğini unutmayın. Yüksek seyir tiyatro perde modelleri keyfini garanti eden motorlu perde sistemleri ayrıca akustik perde ve yangın perdesi gibi farklı özelliklerle üretilmektedir. Farklı kumaş ve renk seçenekleriyle birlikte alev almazlık normuna uygun olarak ürettiğimiz bu ürünleri incelemek ve Motorlu Sahne Perdesi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Yardıma Mı ihtiyacınız var? Bizi Arayın.

Tıkla Ara. Temsilcilerimiz ile görüşün.

Teklif İsteyin

Güncel Yazılar

5/5 - (5 votes)