İçeriğe geç

Tirajlı Motorlu Perde Rayı

Tirajlı Motorlu Perde Rayı Modelleri , Fiyatları

Tirajlı Motorlu Perde Rayı

Klasik perde kullananlar için mekanizmalı alternatif olan tirajlı motorlu perde rayı, uzaktan kumanda, akıllı telefonlar ve tablet gibi cihazlarla kontrol edilebilmektedir. Tirajlı ray sistemleri öncelikle ters, çift, tek ya da ortada toplama özelliğiyle birlikte kullanılabilir. Farklı perde sistemlerini bir araya getiren bu ray türünde talebinize bağlı olarak uzaktan kumandalı ve motorlu uygulamalar kullanabilirsiniz. Duvarlara, tavana ya da eğimli alanlarda rahatlıkla uygulanabilen tirajlı ray, motor veya iple de çalıştırılabilmektedir. Evlerde ve otellerde otomasyon sistemleriyle kullanılabilen bu ürünlerin sessiz çalışması da en önemli özelliğidir.

Tirajlı Motorlu Perde Rayı
Neden Dekoray

Motorlu Tirajlı Perde Sistemleri

Öncelikle ray üzerinde asılı olan kumaşa ilk olarak el ile hareket verildiği zaman kumandaya gerek kalmadan kullanım gerçekleştirilebilir. Yani dokunmatik kumanda sistemleriyle desteklenmektedir. Bununla birlikte elektrik kesintilerinde manuel kullanım yapılabilir. Aslında tirajlı motorlu perde rayı uygulamasının en sevilen özelliği, sessiz bir tasarıma sahip olmasıdır. Motoru oldukça sessiz olduğundan çok düşük bir ses değerine sahiptir.

Motorlu tirajlı perde sistemlerinde estetik hareket fonksiyonu yer almaktadır. Gelişmiş teknolojilerin kullanılması sayesinde estetik bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. Ürünlerdeki kontrol sistemleri farklı seçeneklerle sunulduğu için genelde kumanda ile kontrol edilmektedir. Alternatif olarak akıllı ev sistemlerine entegre edilirken kapalı devre anahtar uygulaması da kullanılabilir. Bu uygulamanın motorlarında akıllı voltaj sistemi bulunmaktadır. Haliyle motor farklı değerlerde kullanım sağlayabilir. Senkronik olarak aynı ray üzerinde çift motor sistemini de kullanabileceğinizi unutmayın. Son olarak akıllı hafıza özelliği bulunan motorlu tirajlı perde sistemleri, elektrik kesintilerinde daha önceden ayarlanan başlangıç ve bitiş limitlerini hafızasında tutabilmektedir.

Tirajlı Ray Ölçüsü Nasıl Alınır?

Tüm perde ölçülerinde olduğu gibi tirajlı sistemlerde de ilk olarak tavana bakılır. Perde kullanımına uygun olup olmadığı belirlenen alana daha sonra rayları gizlemek için alçı veya ahşap malzemelerden üretilen taşıyıcı sistemleri konulmaktadır. Eğer perdelik var ise ray ölçüsü, perdelik ölçüleri baz alınacak şekilde hazırlanmalıdır. Perdeliğin olmadığı alanlarda ise pencere genişliklerinden 20 ile 30 cm arasında taşma yapılarak ölçü alınabilir.
Tirajlı Motorlu Perde Rayı
Tirajlı Motorlu Perde Rayı

Tirajlı Ray Kullanım Alanları

Artık korniş yerine kullanabileceğiniz ray sistemleri, perdelerin talep edilen ölçülerde hazırlanmasının ardından kullanılabilir. Mekanik bir sistem sayesinde sağa ve sola hareket ettirebileceğiniz bu sistemlerin birçok avantajı da bulunmaktadır. Günümüzde tirajlı motorlu perde rayı kullanım alanlarına baktığımızda otel, sahneler, toplantı salonları ve yaşam alanlarında tercih edildiği görülmektedir. Özellikle de gösteri merkezlerinde sahne oyunlarının daha görsel açıdan sunulabilmesi ve perdenin sorunsuz olarak açılıp kapatılması için tirajlı raylar kullanılmaktadır.

Perde Rayı Çeşitleri

Daha çok sahne perdeleri için kullanılan motorlu tirajlı ray, etkinliklerden önce ve sonra sahnelerin gizlenmesi amacıyla tercih edilir. Perde rayı çeşitleri 4 farklı çeşidi bulunan bu rayların motorlu balon sahne sistemi, kafa motorlu ray sistemi, yer motorlu ray sistemi ve tirajlı sahne sistemi olarak kullanılabilir. Sahnede kullanılan tirajlı motorlu perde rayı, sağa ve sola doğru açılır. Manuel olarak da tercih edilebilirken daha uzun vadeli kullanmak için motorlu sistemlerin en iyi alternatif olduğu bilinmektedir.

Tirajlı Ray Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perdenin estetik duruşunu sergilemesi açısından ray seçimi çok önemlidir. Çünkü kornişler, dekorasyon görseli incelendiğinde diğer ürünlere göre daha az değeri olan materyallerdir. Ancak bir perdenin güzel durmasının yanı sıra sağlıklı işlemesi için rayların kalitesi çok önemlidir. Firmamız bu konuda en kaliteli tirajlı motorlu perde rayı sistemlerini sizlerle paylaşmayı sürdürmektedir. Ayrıca kalitesiz kornişlerin perdeleri taşımadığı ve zamanla bükülerek düşebileceği unutulmamalıdır. Başarılı bir şekilde çalışmayan ray sistemi, perdelerin açılıp kapanması sürecinde takılacaktır. Perdenin geçişi de bu yüzden engellenecektir. Ek olarak uygulanması kolay olmayan bu sistemlerin bazı sorunlara neden olabileceği bilinir. Alüminyum ve plastikten üretilen rayların kaliteli olması bu yüzden önemlidir. Firma olarak uygun fiyatlarla bu sistemleri sizlere sunarken aynı zamanda kurulum aşamasında da gerekli olan tüm desteği vermeye devam ediyoruz.

Motorlu Raylı Sistemlerde Hangi Perdeler Kullanılır?

Raylı perde sistemlerinden yararlanmak isteyenler aslında birçok alternatifi bir arada kullanabilir. Öncelikle tirajlı motorlu perde rayı sayesinde sahnelerdeki perdelerin açılıp kapanması sağlanabilir. Ayrıca evlerde ve iş yerlerinde de bu uygulamanın çokça tercih edildiğini söyleyebiliriz. Raylı sistemlerin bir diğer kullanım alanı, Japon panel perdelerdir. Geniş mekanlarda dekoratif bir kullanım sağlayan bu sistemler sayesinde mekanda güneş ışığı rahatlıkla kontrol edilebilir. Üstelik panellerde kullanılan farklı renk ve kumaş çeşitleri de ön plandadır. Talep edildiği zaman kumaşların farklı panel kumaşlarıyla değişimi de söz konusudur. Son olarak klasik perde kumaşları için ideal olduğu unutulmamalıdır.

Tirajlı Motorlu Perde Rayı Fiyatı

Son dönemlerde birbirinden farklı perde modelleri tasarlanmaktadır. Bununla birlikte tirajlı motorlu perde rayı gibi uygulamalar da perdelerle kullanılmaya başlanmıştır. Raylı perde sistemleri evlerde olduğu gibi iş yerlerinde de kolay bir kullanım imkanı sunarken aynı zamanda dekorasyona farklı bir hava katmaktadır. Kullanım alanına göre seçeceğiniz perde türü kumaşıyla beraber tirajlı motorlu perde rayı seçeneklerine ulaşmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Üstelik fiyatlandırmalar hakkında da bilgi almak adına bizimle görüşmeniz yeterli olacaktır.

Trajlı ray Perde

Doğru perdeleri bulmak, pencereleri perdelerle süslemenin sadece ilk adımıdır. Ayrıca, pencere tedavilerinizi mekanınıza nasıl asacağınıza da karar vermelisiniz. Trajlı ray Perde rayları ve rayları birçok uygulama için ideal bir çözümdür ve geleneksel perde çubuklarına bir alternatif sağlar. Kendinizi perdelerinizi günde birkaç kez açıp kaparken bulursanız, bu çözüm tam size göre! Çoğu kişi, standart çubuklar kadar yaygın olmadıkları için perde raylarına ve perde raylarına aşina değildir. Trajlı ray Perde rayları, perdelerin kolayca kaydırılıp açılıp kapanmasını sağlar. Bu soru ve cevap kılavuzu, rayları ve rayları tanıtmayı, odanız için doğru olup olmadıklarını belirlemenize yardımcı olmayı ve pencereleriniz için en iyi seçeneği seçmeyi amaçlamaktadır.

trajlı ray sistemleri

Perde raylarının faydaları nelerdir? Trajlı ray sistemleri Çevreleyen dekora uyum sağlayabilen perde rayları ve raylar, perdelere vurgu yapar ve bir saçakla daha da gizlenebilir. Kolay kaydırmayı sağlarlar, böylece perdelerinizi kolaylıkla açıp kapatabilirsiniz. Cumbalı pencereler gibi sıradan perde çubuklarının çalışmayabileceği yerlere veya perde bölücüyü asmak için bir Trajlı ray sistemleri odanın ortasına raylar ve raylar da monte edilebilir.

trajlı ray fiyatları

Ne tür perde rayları mevcuttur? Tavana monte Trajlı ray fiyatları perde rayları ve rayları bir pencerenin üzerine veya bir odanın ortasına gider ve zemine kadar perde ve perdelerin asılması için idealdir. Tavana monte perde raylarının bir başka yararı da, perde çubuğuna güvenmek yerine güvenli ve sağlam olmalarıdır. Çift paletler size perdeleri kolayca katmanlama yeteneği sağlar. Kablolu raylar, Trajlı ray fiyatları bir kordonu hızlı bir şekilde çekerek perdeleri ve perdeleri açıp kapatmanıza olanak tanır.

motorlu trajlı perde

Perde parçalarını seçerken nelere dikkat etmeliyim? Perde raylarını motorlu trajlı perde ve rayları karşılaştırırken pencere uygulamalarınızın başlıklarının tarzını aklınızda bulundurun. Bazılarında kancalar bulunur ve perdelerinizin asmak için deliklere, grometlere veya çıkıntılara sahip olmasını gerektirir. Kelepçeli veya klipsli seçenekler, kıvrımlı veya çubuk cep tipi perdeleri asmak için kullanılabilir. Asmayı seçtiğiniz perdeler ne olursa olsun, perde rayları onları yıllarca desteklemeye yardımcı olacaktır.

Perde Rayı Fiyatları

İç mekanınız için doğru boyuttaki perde rayı seçmek için rayı pencere girintisinin dışına mı yoksa motorlu trajlı perde rayı fiyatları içine mi monte edeceğinize karar verin. Pencere içine perde rayları ve rayları asmak için pencerenizin genişliğinden biraz daha kısa bir seçenek seçin. Pencere girintisinin dışına asmak için, perdelerin pencerenin her iki tarafına da düzgün bir şekilde asılmasını sağlamak için genişliğe yaklaşık 12 inç ekleyin. Ürün sayfasını inceleyerek bu perde rayları ve rayları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Alışverişi kolaylaştırmak için tüm seçime göz atın veya seçenekleri renge veya genişliğe göre daraltın.

Raylı Perde Sistemleri

Motorlu trajlı perde olarak, evinizde ve iş yeriniz için her zaman bir çok seçeneğinizin olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu nedenle sitemizde Rebrilliant ve Charlton Home® gibi markaların Perde Donanımı ve Aksesuarları da dahil olmak üzere çok sayıda Perde Donanımı ve Aksesuarına sahibiz. Raylı perde sistemleri perde Donanımı ve Aksesuarlarını çevrimiçi olarak nereden satın alacağınızı ararken, Perde Ray Seti, Kristin Perde Ray / Ray veya tamamen farklı bir şey olsun, sizin için tam olarak doğru olanı aldığınızdan emin olmak istiyoruz. ve evinize özgü. Kaliteli raylı perde sistemleri ihtiyaç duymadan her gün binlerce harika fırsatımız var.

Yardıma Mı ihtiyacınız var? Bizi Arayın.

Tıkla Ara. Temsilcilerimiz ile görüşün.

Teklif İsteyin

Güncel Yazılar

5/5 - (4 votes)