İçeriğe geç
Ana sayfa » Tavan Perdesi

Tavan Perdesi

Perde konusunda yaşadığımız dönemde birçok sistem ve model geliştirilmiş vaziyettedir. Bundan ötürü de müşteriler evlerinden ve isteklerinden yola çıkarak perde üreticileriyle ve markalarıyla iletişime geçmektedir. Ancak burada önemli olan müşterilerin isteklerinin evlerinin durumuyla örtüşebilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada firmalar devreye girmektedir. Müşterilerin evlerine uygun olarak üretilmesi gereken perdelerin dizaynının yapılması ve evlere yerleştirilmesi hayati bir önem kazanmaktadır. Bu bağlamda firmalar tarafından üretimi yapılan ve evlere yerleştirilmekte olan perde türlerinden bir tanesi olarak tavan perdesi seçeneği sayılabilmektedir. Bu perde modeli sayesinde evler daha şık ve estetik bir görünüm kazanmaktadır. Ayrıca evlerde kullanılmaya başladığı dönemlerden itibaren modernlik konusunda bir artı kattığı da gözlemlenmektedir. Bu açılardan tavan perdesi kullanmak bir avantaj olarak gözükmektedir. Ancak kimi durumlarda dışardaki gürültüyü, sesi ve görüntüyü fazla çektiğinden ötürü tavan perdesi seçeneğinden uzak durmak isteyen müşteriler de olabilmektedir. Genel olarak artıları ve eksileri bu şekilde sayılmaktadır. Burada önemli olan müşterilerin istekleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aşamadan sonra ise perde üreticileri ve satıcıları müşterilerinden yola çıkarak çalışmalarını tamamlamakta ve ilgili perde modelini üreterek evlere ulaştırmaktadır.

Cam Tavan Perdesi

Perdeler çeşitli özelliklerine bağlı olarak ayrılmaktadır. Bunlardan biri olarak ise cam tavan perdesi seçeneği belirtilebilmektedir. Bu perde sistemi sayesinde hem estetik bir görünüm sağlanmakta hem de dışarısı net şekilde görülebilmektedir. Bu açıdan cam tavan perdesi modelinin oldukça etkili olduğunu belirtmekte yarar vardır. Ancak genel itibarıyla ilgili modelin apartman evlerinde kullanılması pek mümkün değildir. Çünkü hem üst katta hem de ara katlarda bulunan kullanıcıların tavanlarına bu perdeden yaptırabilmeleri imkansızdır. Bu sebepten ötürü cam tavan perdesi kafelerde, barlarda, manzaralı evlerin üstlerine takılabilmektedir. Bu sayede gökyüzünü izleyebilme imkanına kavuşulmaktadır. Ayrıca sigara kullanılan mekanlarda da havalandırma işleminin sorunsuz bir biçimde halledilebilmesi için ilgili perde modeli müşteriler tarafından tercih edilebilmektedir. Bu perde modelinin tavana yerleştirilebilmesi için ise standartların sağlanması ve buna bağlı kurulum işlemlerinin problemsiz olarak halledilmesi lazım gelmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ise model kullanımına başlanabilmektedir.

Perde Tavan

Perde tavan kullanımı müşterilere ciddi manada kolaylıklar sağlamaktadır. Her şeyden önce kar, yağmur, dolu gibi hava olaylarının olumsuz etkilerinden iç kısmı net şekilde korumaktadır. Özellikle çatılı binalarda şiddetli doğa olaylarından kaynaklı problemler sıklıkla yaşanabilmektedir. Ancak perde tavan özelliğine sahip yerlerde ise bu sorunla kesinlikle karşılaşılmamaktadır. Çünkü perde tavan buna uygun dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Bu sayede dışarıdan içeriye geçecek, akacak ya da sızacak hiçbir şey olmamaktadır. Bu arada perde tavan modelinin ciddi manada bir ısı, ses yalıtımı sağlayıp enerji tasarrufuna vesile olduğu da unutulmamalıdır. Bu sayede perdeyi kullanarak dışardan gelen sesleri ve soğuğu engelleme imkanına da sahip olmaktasınız. Ancak bunu yapabilmek için uygun bir altyapı sistemine sahip olmanız gerektiğini de hatırlatmakta yarar görmekteyiz. Tam olarak bu perde sistemine uygun olmayan evlerde kullanılması mümkün değildir. Aksi takdirde hem takılan kısım hem de perdeniz ciddi oranda zarar görecektir. Bu durumun yaşanmaması adına marka çalışanlarından ya da perde üreticinizden destek almanız lazım gelmektedir.

Tavan Perdesi Sistemleri

Perdenin kurulumunu gerçekleştirebilmek için hem dairenizle hem de binanızla uyumlu bir modeli tercih etmek mecburiyetindesiniz. Bunu belirleyebilmek için ise tavan perdesi sistemleri devreye girmektedir. İlgili sistemler, perdenizin sorunsuz şekilde takılabilmesi için yardımcı görevi görmektedir. Genel itibarıyla tavan perdesi sistemleri tavanzip ve tavanmax zip olarak karşımıza çıkmaktadır. İkisi arasındaki fark genel olarak boyutlarıyla alakalıdır. Daha küçük çaplı veya evlere uygun olacak şekilde tavanzip sistemi kullanılmaktadır. Diğer tavan perdesi sistemleri seçeneği ise restaurant ve kafe gibi alanlarda tercih edilmektedir. Böylece yer tasarruf sağlanmakta ve müşteriler daha rahat bir biçimde perdeleri kullanabilmektedir. Yer tasarrufu sağlamasının ısı yalıtımı hususunda da müşterilere yardımcı olduğunu eklemekte fayda vardır. Genel olarak ilgili modelin perde sistemlerini bu iki başlık altında toplayabilmek mümkündür.

Tavan Perdesi Modelleri

Tavan perdesi modelleri hususunda birçok seçenek olduğu bilinmektedir. Ancak burada önemli olan müşterilerin kullanmak istediği yapıyla olan bağlantının oluşturulabilmesidir. Bu bağlantı oluşturulduktan sonra ise model incelemesine ve kurulumu aşamalarına geçilmektedir. Tavan perdesi modelleri açısından zip perde, çatı zip perde ve motorlu perde ön plana çıkmaktadır. Her birinin birbirinden ayrı özellikleri bulunmaktadır. Çatılarda kullanılması daha sık olduğu için çatı zip perdesi bu kategoride daha sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte motorlu perde modelleri de içerdiği otomatik aksamlar vasıtasıyla perde görevini çok daha rahat bir şekilde halletmektedir. Çatı dışı alanlarda kullanılması açısından zip perde modellerinin de tercihler arasında olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu açılardan tavan perdesi modelleri kategorisini sınıflandırmak mümkündür. Ayrıca fiyatlar bağlamında da tavan perdesi modelleri listesindeki ürünlerin oldukça uygun olduğunu eklemek gerekir. Ama yine de müşterilerin kendi yapılarına uygun olacak bir modeli tercih etmeleri gerekmektedir.

Tavan Perdesi Fiyatları

Fiyatlar, ölçülere ve perdede kullanılan kumaş cinsine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Burada önemli olan tavan perdesi fiyatları seçeneğinin herkese hitap ettiğini anlayabilmektedir. Şunu belirtmek gerekir ki ölçüler hususunda müşterilerin ekstra bir çaba göstermesine gerek yoktur. Kurulumu yapacak olan firmalar ücretsiz bir biçimde ön keşfi yaparak ölçüleri almakta ve müşterilerin evlerinin ya da yapılarının durumuna göre tavan perdesi fiyatları kategorisinden fiyat listesi çıkarmaktadır. Detaya inecek olursak tavan perdesi fiyatları 500-5000 TL arasında değişebilmektedir. Fiyatlar ile alakalı olarak yapacağınız toplu alımlarında firmalar tarafından belli oranlarda indirimlerin de uygulandığını eklemekte fayda vardır. Bu arada nakit fiyatına olacak şekilde taksitli ödemelerde de bulunabileceğinizi belirtmeliyiz. Burada önemli olan satın alacağınız perdenin üreticisi olan markanın taksitli ödemeler hususundaki seçenekleriyle ilgilidir. Ardından işlemleri tamamlayarak ödemenizi gerçekleştirebilmektesiniz.

 

Kış Bahçesi Tavan Perdesi

Kış aylarında kullanıcılar az da olsa çıkan güneşten korunmak ve ısı yalıtımının fazla olduğu yerlerde oturmak isteyebilmektedir. Özellikle geniş bahçeli evlerde kış bahçesi tavan perdesi yoğun şekilde kullanılmaktadır. Ancak uzun vadede kış bahçesi tavan perdesi modelleri istenilen seviyede koruma sağlamayabilmektedir. Bunda yağıştan yoğun şekilde etkilenmesi neden olabilmektedir. Bu nedenden ötürü çok yağış alan havalarda korunma maksadıyla bu kısımlarda oturulabilmesi pek mümkün olmamaktadır. Kış bahçesi tavan perdesi satın alacak olan müşterilerin bu durumu göz önünde tutarak satın alma işlemlerini gerçekleştirmelerinde fayda vardır. Bu arada bu sistemlerin birçoğunun motorlu olduğu ve kumanda vasıtasıyla kontrol edilebildiğini de hatırlatmak gerekir. Böylece kış bahçesi tavan perdesi sistemi temasa gerek kalmadan teknolojinin de yardımıyla rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tavan Camı Perdesi

Tavan camı perdesi konusunda birçok firma teknik destek sağlamaktadır. Bunlardan kendi bütçenize ve isteğinize uygun olanıyla iletişime geçebilir ve tavan camı perdesi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu arada tavan camı perdesi ile ilgili görüşlerinizi ve önerilerinizi de satın almak istediğiniz firmanın ilgili birimlerine yönlendirebilirsiniz. Böylece satın alma süreciyle alakalı olarak kafanıza takılan sorunların çözümüne ulaşabilir ve evinizi daha modern bir görünüme ulaştırabilirsiniz.

5/5 - (4 votes)
acil yakın kombi servisi - acil yakın kombi servisi - en iyi seo uzmanı - modüler su deposu üreticisi - grp su deposu üreticisi
web tasarım sitemap
kombi servisi