İçeriğe geç
Ana sayfa » Screen Perde

Screen Perde

Günümüzde evlerde en çok kullanılan eşyaların başında perdeler gelmektedir. Hem ışıktan koruması hem de özel hayatı gizlemesi bakımından perdeler sıklıkla tercih edilmektedir. Bundan dolayı da yeni bir eve yerleşen ya da eski perdelerinden memnun olmayan çoğu kişi tarafından perde satın alınmaktadır. Bu konu ile alakalı olarak birçok perde çeşidi olduğunu bilmenizde fayda vardır. Bunlardan biri olarak ise screen perde seçeneği sayılabilir. Bu perde modeli sayesinde hem estetik bir görüntü sağlanmakta hem de evlerde daha rahat bir kullanım avantajı yakalanmaktadır. Zaten screen perde hususunda piyasada satış gerçekleştirmekte olan birçok firma da bulunmaktadır. Bunlar içerisinde belli başlı olanları kalite olarak screen perde üretimi ve satışı noktasında ön plana çıkmaktadır. Müşterilerin perde seçimi yaparken bu hususa dikkat etmeleri ve perdelerini kaliteli şekilde üretim yapmakta olan firmalardan satın almaları lazım gelmektedir.

Screen Stor Perde

Screen stor perde seçeneğinin birçok özelliğe sahip olduğu bilinmektedir. Ancak bu perde modeli ekseriyetle Fransa’da üretilmekte ve dünyaya bu bölgeden dağıtılmaktadır. Son yıllarda ülkemizde de Screen stor perde üretimi hususunda gelişmeler olduğunu da eklemek gerekir. Ama genele baktığınızda üretim az önce bahsedilen Fransa bölgesinde yoğunlaşmaktadır.

Bu perde modeli sayesinde eviniz daha rahat ve ferah bir görüntüye kavuşmuş olacaktır. Özel saydam yapısı sayesinde içerisi ve dışarısı arasında herhangi bir fark kalmamış olacaktır. Özellikle manzaralı evlerde oturan kullanıcıların sıklıkla Screen stor perde modelini tercih etmesinin en büyük sebebi saydamlığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca içerisindeki özel parçalar sayesinde güneş ışığını evinizin havasına zarar vermeyecek şekilde filtrelemektedir. Bunun yanında saydam yapısından ötürü cam kenarına koyacağınız çiçeklerin güneş ışınlarından tam olarak yararlanabilmesine de vesile olacaktır. Bu arada ilgili perde modelinin panoramik bir görünüm kazandırdığını da atlamamak gerekir.

Screen Perde Fiyatları

Screen perde fiyatları, belli özelliklerinden kaynaklı olarak fiyat bazında farklı seçeneklere sahip olabilmektedir. Bundan dolayı ürün satın alırken içeriğine ve kullanım amacına dikkat etmenizi önermekteyiz. Bu sayede ürününüzü satın aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamış olacaksınız. Screen perde fiyatları ile alakalı olarak fiyatlar 10-100 TL arasında değişebilmektedir. Tavan fiyatın üstünde rakamlar da markalar tarafından belirlenebilmektedir. Ancak artan fiyatların doğal olarak perdenin uzunluğunun, genişliğinin ve kullanım yerinin artmasından kaynaklı olduğunu da unutmamakta yarar vardır. Fiyatlar, yılın belli dönemlerinde ise azalabilmekte ve bütçeye daha uygun bir hale gelebilmektedir.

Bunun için markaları ve indirim zamanlarını takipte kalmanızda fayda vardır. Özellikle yaz aylarına doğru düğün sezonun başlamasıyla birlikte evlerini dizayn etmek isteyen kişiler tarafından rağbet göre perdelerin satın alımlarında artış yaşanmaktadır. Bu durum doğal olarak Screen perde fiyatları üzerinde de müşterilerin lehine bir düzenleme yapılmasına sebebiyet vermektedir. O yüzden perde satın alacak müşterilerin yaz aylarını beklemesi daha doğru olacaktır. Yine de oluşabilecek yoğunluk ve talep artışı göz önünde bulundurularak perde alışverişlerinin hızlı bir biçimde tamamlanması müşterilere tavsiye edilmektedir.

Screen Perde Nedir?

Screen perde nedir sorusuna verilebilecek en güzel cevap, evlere dışardan gelen güneş veya ay ışığının tam olarak temas edebilmesi ve görsel zenginliğinin artırabilmesi amaçlarıyla tercih edilen perde modeli şeklindedir. Bu sayede evlerde daha rahat ve ferah kullanım ortamı sağlanabilmektedir. Panoramik özelliği sayesinde de güzel manzara fotoğrafları çekebilmenizin önü açılmaktadır. Bu arada sağlamakta olduğu enerji tasarrufu sayesinde Screen perde nedir sorusunu soran kullanıcıların merakını gidermektedir. Çünkü ısı ve ses yalıtımı yapıyor olması kullanıcıların ev içinde rahat etmesine olanak tanıyacaktır. Bunun yanında eve gelen ısınma faturalarında ise belli bir oranda azalma gözlemlenmesine vesile olacaktır.

Screen perde nedir diye bakıldığı zaman karartma özellikli perdelerden farklı olduğunu görmekteyiz. Karartma özellikli perdeler genel olarak dışarıdan içeriye hiçbir şekilde ısı, ses veya ışık geçmesini engellemektedir. Bu sadece uyku esnasında kullanıcıların işine gelmektedir. Öbür zamanlarda ise kapkaranlık bir ortamda kalınmasına neden olmaktadır. Bu durumun yaşanmaması adına ise müşteriler haliyle screen perde modellerine yönelmektedir. Böylece dışarıyı izleme ve gün içerisinde güneş ışığından faydalanma imkanına kavuşmaktadır. Bu arada ilgili perde modelinin üretildiği esas yerden kaynaklı olarak AB standartlarında üretildiğini eklemek gerekir. Böylece modern bir görünüme kavuştuğunu da söyleyebiliriz. Bu standartları yakalayamayan hiçbir firmanın veya markanın bu perde modelini resmi olarak üretebilmesi söz konusu değildir.

Bundan ötürü müşterilerin güvenilir markalardan ilgili standartlara uygun üretim yapan perdecilerden satın alma işlemlerini gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu arada ilgili perde modeli otomatik ve manuel sistemler olarak ikiye ayrılmaktadır. Manuel olan sistemlerde perde ayarlanmasını kendiniz yapmaktasınız. Otomatik olan perde modellerinde ise perdenizin açılması, kapanması ya da belli bir kısma kadar açılması işlemlerini perdenize özel olarak üretilen kumandanız aracılığıyla yapabilmeniz mümkündür. Tabi ki de alacağınız modele göre fiyatlar değişmektedir. Otomatik özelliğe sahip perde modellerinin manuel modellerden bir tık daha pahalı olduğunu eklemekte yarar vardır. Bundan farklı olarak manuel modeller 3 ve otomatik sistemler ise 5 yıla kadar garanti süresi kapsamı içerisindedir. Bu süreler zarfında herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda perdelerinizi hiçbir ücret ödemeden tamir ettirebilmeniz ve tekrardan kullanabilmeniz mümkündür.

Sun Screen Perde

Klasik screen perde seçeneğine ek olarak son zamanlarda sun screen perde modeli de geliştirilmiştir. Bundan ötürü müşteriler bu perde modeline de ilgi göstermeye başlamıştır. Güneş kırıcı bir model olma özelliği taşımaktadır. Bundan ötürü evlerde kullanılmaktadır. Güneşin en yoğun olarak ortada olduğu öğlen saatlerinde evlerde kişilerin, çiçeklerin vs. olumsuz etkilenmemesi için tam bir koruma sağlamaktadır. Bu özelliğinden ötürü sun screen perde adını almış durumdadır. Güneş ışınlarını kesmesinden veya belli bir oranda azaltmasından ötürü elektrikle çalışan cihazların ışıktan kaynaklanacak şekilde fazlaca ısınmasına ve patlamasına engel olmaktadır. Güneş ışığının zararlı etkisinin azaldığı zamanlarda sun screen perde özelliği devre dışı bırakılarak normal screen özellikli olarak kullanılabilmektedir. Özellikle motorlu modellerde bu ayar hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Manuel modellerde ise bu ayarı elle yapmanız gerekmektedir.

Güneş Kırıcı Perde

Güneş kırıcı perde sahibi olabilmeniz için evinizin bu perde modeline özel olarak dizayn edilmesi lazım gelmektedir. Çünkü çoğu perde modeli bulunduğu eve uyum gösteremediğinden ötürü istenilen seviyede koruma ya da mahremiyet sağlayamamaktadır. Bu durumun güneş kırıcı perde bazında yaşanmaması adına ise müşterilerin ilgili perdeyi satın alacakları firmadan destek almaları ve buna göre işlemleri tamamlamaları gerekir. Ayrıca perde uzunluğu ve genişliği hususlarında da müşterilerin evlerinin ölçümlerini düzgünce yapmaları önemlidir. Aksi takdirde istenilen bir düzeyde koruma sağlanamayacaktır.

Güneş kırıcı perde ile alakalı olarak perde markaları mesai saatleri içerisinde hizmetlerini sunmaktadır. Bu bağlamda müşterilerin ilgili firmalarla iletişime geçmeleri ve perde ile ilgili merak ettiklerini sormaları önemlidir. Ayrıca anlaşılması halinde uzman ekipler gönderilerek perdelerin ev ile uyumlu olup olmayacağı da yerinde gözlemlenebilmektedir. Ardından ise fiyat aşamasına geçilmekte ve bu aşamada da anlaşıldığı takdirde kurulum kısmı başlamaktadır.

4.7/5 - (15 votes)