İçeriğe geç

Kış Bahçesi Perdesi

Kış Bahçesi Perdesi Sistemleri Modelleri , Fiyatları

Kış Bahçesi Perdesi Özellikleri

Cam tavanlı mekanlarda uygulanan tavan perdeleri, alanın çatı kısmına kurulan sistemlerdir. Restoran, kafe, ev, ofis, bahçe ve iş yerlerinde tercih edilen kış bahçesi perdesi kar, yağmur, ısı ve nem gibi faktörlere dayanıklı olan malzemelerden üretilmiştir. Daha çok motorlu olan sistemlerin kullanıldığı mekanlarda güzel bir görünümü beraberinde getiren tavan perdesi sistemleri, alçak tavanlı mekanlarda manuel olarak kullanılmaktadır.

Kış Bahçesi Perdesi
Neden Dekoray

İç Mekan

İç mekan perdesi olarak kullanılan kış bahçesi perdeleri, tavanı cam olan her yerde kullanılabilir. Dış etkenlere karşı dayanıklı olmayan bu sistemlerin haliyle dış mekanlarda kullanılması önerilmez. Ayrıca eğimli kısımlar için de plise perde sistemi önerilmektedir. Aynı şekilde manuel ya da motorlu olarak tercih edilebilir.

Motorlu kış bahçesi perdesi sistemleri, çoklu kumanda desteği ile pratik bir kullanım sağlar. Perde kumaşlarına bakıldığında ise zengin kumaş çeşitleri gözlemlenmektedir. Polyester stor perde kumaşı, Sunscreen stor perde kumaşı, Blackout stor perde kumaşı ve Plise perde kumaşlarının tercih edildiği bu sistemlerde zengin renk çeşidi de sunulmaktadır. Kaliteli ve kapsamlı bir iç mekan perdesi olan bu uygulamalar arasından hangisinin kullanılması gerektiği aslında uygulanacak alana göre belirlenir. Ayrıca bahçe ortamında da tercih edilen bu sistemlerin kullanıldığı alana muhteşem bir görünüm kattığı unutulmamalıdır. Adından da anlaşılacağı üzere kış bahçelerinde daha sık kullanılan bu perdeler son yıllarda rağbet görmeye başlamıştır. Bireyler ev ya da balkonlarında daha rahat vakit geçirmek için kış bahçesi perdesi uygulamasına başvurmaktadır. Ayrıca konfor ve rahatlık bakımından çok güzel detaylarla hazırlanan bu ürünlerin görsellik kazanması için perde uygulamalarıyla süslendiği unutulmamalıdır. Özet olarak kış bahçesi perdelerinin dikkat çeken en önemli özellikleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;
  • Uzaktan kumandalı, manuel ve motorlu mekanik sistemleri bulunur.
  • Düet, plise, bambu, sunscreen, kumaş ve hasırdan imal edilir.
  • Katlamalı perdeleri anımsatır. Haliyle mekanizması aktif hale getirildiğinde perdeyi kat kat olacak şekilde toplar.
  • Güneş ısısını yüzde 80 oranına kadar kesebilir.

Kış Bahçesi Perde Kullanımı

Kış bahçesinde perde kullanmanın bazı avantajları da bulunmaktadır. Öncelikle güneş ışınlarının direkt olarak gelmesi, sıcaklık dengesini bozar ve kişileri rahatsız eder. Bununla birlikte dışardan bakıldığı zaman bahçenin içi de görülebilir. Haliyle bu problemlerden korunmak amacıyla kış bahçesi perdesi tercih edilmektedir. Üst kısmı camla kaplı olan bahçe uygulamalarında güneşten korunmak için tavan perdesi yapılmaktadır. Ölçülü ve detaylı bir çalışma sonucunda perde sistemi kurularak uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Sadece güneşi engellemek için yapılan uygulamalarda ise güneşlik perde sistemi kullanılmaktadır. Kış bahçesi perdeleri motorlu olduğu için bahçe camlarının istenen zamanda kapatılmasını sağlar. Otomatik bir sistemle çalıştığı için istediğiniz her an dışarıdan gelen ışığı ve ısıyı kesmektedir. Günümüzdeki en çok tercih edilen modeller arasında olduğu için kullanım alanı artmaya devam etmektedir. Tavan perdesi olarak da aynı amaçla kullanılabilen kış bahçesi perdesi, çatının tavan kısmına da monte edilebilir. Çatı perdesi uygulaması aslında tam otomatik sistemlerle çalıştığı için seçilecek kumaş türü önemlidir. Güneş ışığını direkt kesecek özel kumaşların kullanıldığı bu sistemlerde kalite öncelikli olmalıdır. Çünkü sağlıklı bir kullanım için uzun vadeli seçimlerin yapılması gerekir. Bu uygulamalarda en çok plise perdeler kullanılır. Çünkü üçgen çatı ve tavan perdesine en uygun olan perde türü olarak ısı ve güneş kontrolünü de sağlar. Sistemle beraber dijital kumanda ekranı sayesinde hazırlanan rakamları kullanabilirsiniz. Motorlu tava perdesi sistemlerinde ayrıca en kaliteli perdeleri kullandığımız için müşteri memnuniyetini sağlamaya devam ediyoruz. Sunscreen perdeler de bu uygulama için çokça tercih edilen modellerdir. Birçok kumaş ve renk seçeneğiyle donatılan bu perdeler, saydam bir görüntüye sahiptir. Ayrıca özel geçirgenlik seçeneği de bulunmaktadır. Günümüzde güneş kırıcı perde olarak da adlandırılır. Modern bir görünüme sahip olan bu perdeler sağlık açısından da idealdir. Çünkü üretim sürecinde herhangi bir kimyasal madde kullanılmamaktadır. Kötü ışınların ortama ulaşmasını engellediği gibi yıpranma ve solma gibi durumlarla karşılaşılmamaktadır.

Kış Bahçesi Perdesi Kullanım Alanları

Artık kış bahçelerinin tavan kısmında yeni sistemler kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte kafelerin çatı kısmına da kış bahçesi perdesi dikkat çekmektedir. Tavan perdesi olarak da bilinen bu uygulamanın diğer adı Winter Garden Perdesidir. Yeteri kadar fonksiyonel olan bu perdeler ayrıca trend ve şık perde sistemleridir. En önemli kullanım amacı, ortam sıcaklığındaki dengeyi sağlayabilmektir. Ayrıca mekandaki mobilyaların güneşten korunmasını sağlayan bu sistemler, mekan içindeki enerjiyi de üst düzeyde tutmaktadır. Mekanın dekoruna estetik özellikler katan kış bahçesi perdesi yüksek tavanlarda bazı sorunlara neden olabilir.

üçgen çatı perde modelleri

Yüksek tavanlı olan alanlarda en çok tavan perdeleri kullanılır. Bu perdeler de motorlu sistemler gibi uzaktan kumandalıdır. Benzer olarak üçgen çatı perde modelleri de aynı sistemler uygulamam mümkündür. Haliyle tek tek ya da tüm sistemi aynı anda yönetme şansı sunar. Isı ve güneş kontrolünü sağlamak için tercih edilen bu ürünlerin uzun vadeli olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Modern bir görünüme sahip olan kış bahçesi perdesi modelleri artık restoranlarda da kullanılmaktadır. Çünkü kullanıldığı alanı çok daha güzel gösteren bu sistemlerin kaliteli kumaşlarla desteklendiği unutulmamalıdır. Firmamız bu konuda hizmet almak isteyen her firma için gerekli çalışmaları sunmakta ve müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Kış Bahçesi Perde Fiyatları

Kış bahçesi perdesinin fiyatları kullanım alanının genişliğine ve boyutuna göre değişmektedir. Son yılların trend perde sistemlerinden olduğu için bahçede, çatı kısmı bulunan ofislerde ve her yerde kullanılabilmektedir. Haliyle alınacak ölçülerden sonra fiyatlar hakkında net bilgilere sahip olabilirsiniz. Tavan kısmı standart ölçülere sahip olan restoran ve kafelerin kış bahçesi perdesi fiyatları oldukça ekonomiktir. Elbette çatı kısmı daha geniş ve uzun ölçülere sahip olan mekanlarda farklı fiyatlandırmalarla karşılaşabilirsiniz. Ancak her zaman kaliteli kumaşlar kullandığımız kış bahçesi perdelerinde daima uygun fiyatlarla hizmet vermeye devam ediyoruz. Daha fazla beklemeden tüm detaylara sahip olmak için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kış Bahçesi Perdesi Modelleri

Birbirinden güzel renk ve modellere ulaşabilmek için firmamızı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu sistemler tamamen kullanılacağı alana göre trend modellerle desteklenmelidir. Kış bahçesi tasarımlarınız için de aynı durum geçerlidir. Ancak ofis ya da restoran gibi mekanlarda, dekorun bozulmaması için her zaman modern renkler tercih edilmelidir.

Yardıma Mı ihtiyacınız var? Bizi Arayın.

Tıkla Ara. Temsilcilerimiz ile görüşün.

Teklif İsteyin

Güncel Yazılar

5/5 - (6 votes)