İçeriğe geç
Ana sayfa » Karartma Perde

Karartma Perde

Yeni bir eve taşındıysanız veya evinizdeki eşyaları değiştirme arzusu içerisindeyseniz işe perdelerden başlamanız gerekmektedir. Çünkü çoğu durumda perdeler evin dekorasyon aşamalarını da şekillendirmektedir. Bundan dolayı seçiminizi yaparken perdeleri de göz önünde bulundurmalısınız. Konu ile alakalı olarak perde çeşitlerinin oldukça geniş bir skalaya yayıldığını belirtebiliriz. Bu aşamada kullanıcılar kendi zevklerine uygun modellerden birini veya birkaçını seçerek evlerinde kullanmaktadır. Bunun yanında kullanıcıların tercihlerinin ön plana çıkmasını sağlayan markalar da mevcuttur. Bu markalar ise genel olarak karartma perde seçeneklerine ağırlık verebilmektedir. Son zamanlarda karartma perde modellerine bu denli ilgi duyulmasının en büyük sebebinin uyku sağlığı ile alakalı gelişen bilinçle ilgili olduğu düşünülmektedir. Bu da kullanıcıların karartma perde modellerini daha sık şekilde satın almasına vesile olmaktadır. Yine de perde satışı gerçekleştiren firmaların bu konuda diğer kategorideki perdeleri de satışa sunmakta olduğunu net şekilde söyleyebiliriz.

Karartma Perde Nedir

Özellikle son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlanan bu perde modeliyle alakalı olarak bilgisi olmayan müşteriler karartma perde nedir sorusunu sıklıkla sormaktadır. Şunu söylemek gerekirse güneş ışınlarını tamamıyla engelleyen bir perde modeli olduğudur. Temel olarak en önemli özelliği dış ortamdan içeriye hiçbir şekilde ışık geçirmemektedir. Bu nedenle karartma perde nedir diye soran müşterilerin akıllarında soru işareti giderilmiş durumdadır. Işığı ve sesi bu denli kesmesinin belli başlı sebepleri bulunmaktadır. Bunların başında perdenin üretildiği malzeme gelmektedir. Bu iç malzeme sayesinde ilgili perde modeli tam bir koruma sağlamaktadır. Ayrıca yapısı nedeniyle de takıldığı pencereye tam olarak sarmaktadır. Bu da özellikle geceleri ay ışığının, sokak lambasının ışığının odanın içerisine girmesini istemeyen kullanıcılar için göze çarpmaktadır. Genel olarak karartma perde nedir sorusuna verilebilecek cevaplar bu şekilde sıralanmaktadır. Bu arada sıradan perdeler de bazı özellikleri karşılaması halinde bu perde modeline dönüştürülebilmektedir. Bunun için satın alım yapacağınız ya da dönüştürme işlemi için tercih edeceğiniz marka ile iletişime geçmenizde fayda bulunmaktadır.

Karartma Stor Perde

Evlerde yoğun şekilde kullanılmakta olan stor perdelerden bazıları da karartma stor perde seçeneğine çevrilebilmektedir. Ancak bu her stor perde için geçerli olan bir durum değildir. Burada gerekli işlemin yapılabilmesi için yukarıda bahsedilen şartların sağlanması mecburidir. Bundan farklı olarak kimi durumlarda gelen talebi de göz önünde tutarak firmalar karartma stor perde üretimi de yapabilmektedir. Böylece ev içerisinde hem şık bir görünüme ulaşılmakta hem de yeri geldiğinde dışardan eve giriş yapan ışınlar veya sesler tam olarak kesilmektedir. Bu perde modelinin eve takılabilmesi için pencere ölçülerinin dikkatli bir biçimde ölçülmesi şarttır. Aksi halde tam oturmayan karartma stor perde modeli hem şık bir görünüme sahip olamayacak hem de gündüz/gece süresi zarfında istenilen ışık engellemesi özelliğini istenilen seviyede yerine getiremeyecektir. Bu bakımdan ölçüleri tam olarak almalısınız. Bunu kendinizin yapabileceği gibi uzman çalışma ekiplerine de bırakabilirsiniz. Bu sayede perde modelinizin pencereleriniz ile tam uyumlu bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz.

Işık Geçirmeyen Perde

Karartma özelliğine sahip bir perdeden beklenen en büyük özellik ışık geçirmemesidir. Şundan emin olabilirsiniz ki bu perde modeli ışık geçirmeyen perde sınıfındadır. Bu ilgili ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından tescillenmiş bir şeydir. Zaten üretim ve kullanım amacı da esas olarak bu özelliği sağlayacak biçimdedir. Burada müşterilerin yapması gereken ışık geçirmeyen perdeyi kullanmak istedikleri bölgeyi tam olarak belirlemektedir. Belirlenecek yer bir oda olacağı gibi tüm bir ev de olabilmektedir. Burada önemli olan tamamıyla müşterilerin istekleri ve zevkleridir. Sonraki aşamada ise uzman ekipler ışık geçirmeyen perde seçeneğinin kurulumunu sorunsuz bir biçimde hızlıca halletmektedir. Ardından da müşteriler kullanıma başlamaktadır. Zaman içerisinde yıkamadan ya da yanlış kullanımdan ötürü kalitesiz modellerde solma durumu yaşanabilmektedir. Bu da belli bir süre sonra ışık geçirmeme özelliğini kaybetmesine neden olmaktadır. Bu durumun yaşanmaması adına müşterilerin öncelikli olarak kaliteli bir perde modelini seçmesi ve sonrasında ise satın aldıkları ürünü dikkatli bir biçimde kullanmaları gerekmektedir. Bu özellikler sağlandıktan sonra perde konusunda uzun yıllar herhangi bir sorunla karşılaşmayacakları aşikardır. Yine de satım işlemi gerçekleştiren markalar bu ürünlere belli süreleri kapsayacak şekilde garanti de vermektedir.

Güneş Geçirmeyen Perde

Güneş ışınlarının son derece yoğun olarak girdiği sabahın ilk saatleri ve tam öğlen vakitlerinde bu perdeler ciddi manada işe yaramaktadır. Ancak burada güneş geçirmeyen perde sisteminin standartları sağlaması mecburidir. Aksi halde kalitesiz ürün sınıfına girmektedir. Bu da müşterilerin kullanım kolaylığını olumsuz olarak etkilemektedir. Bu sebeplerden ötürü güneş geçirmeyen perde satın alırken işinin uzmanı ve profesyonel firmaları tercih etmeniz önerilmektedir. Zaten birkaç yıkamadan sonra eskiyen, ilk günkü görüntüsünü kaybeden veya yıpranan ürünler güneş geçirmeyen perde kategorisinde değildir. Bu nedenle satın alma işlemlerinizi gerçekleştirirken hem fiyat hem kalite hem de ev özelliklerinize uygun bir perde seçeneğini tercih etmelisiniz. Böylece uzun vadede herhangi bir mağduriyet yaşamamış olacaksınız.

Karartma Perde Modelleri

Marka ve model noktasında ilgili perde modelinin geniş bir çeşitliliği bulunmaktadır. Bunu ise karartma perde modelleri kapsamında değerlendirmeye almak mümkündür. Ayrıca tül, saten, karartma, ipek, stor gibi seçenekler de mevcuttur. Bunlar içerisinde kendi evinize uygun olanı tercih etmelisiniz. Zaten satın alım yapacağınız marka veya firma da bu konuda size gereken desteği sağlayacaktır. Nihayetinde karartma perde modelleri içerisinden seçiminizi yapabilirsiniz. Sonraki aşamada ise firma elemanları karartma perde modelleri listesinden seçmiş olduğunuz ürünü evinize kurmaya gelecektir. Kısa bir zamanda halledilecek olan işlemlerin ardından perdenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada şayet otomatik özellikle bir model seçimi yaptıysanız marka elemanları bu perdeyi nasıl kullanacağınız ve yıkayacağınız ile alakalı detaylı bilgilendirmeleri yapacaktır. Tahmin edileceği üzere otomatik özellikli modellerin temizleme, takılma ve söküm işlemleri klasik ya da manuel modellere göre daha farklı olmaktadır. Ancak kısa zamanda bu tarz özelliğe sahip perde modelleriyle alakalı kapsamlı bilgiye erişmiş olacaksınız.

Karartma Perde Fiyatları

Perde fiyatları, ürünün özelliğine, kullanım amacına ve takıldığı pencerenin sayısına bağlı olarak değişebilmektedir. Burada önemli olan kullanıcıların ne şekilde ilgili perde modelini tercih edeceğidir. Genel anlamda karartma perde fiyatları müşterileri çok fazla zorlamayacak seviyelerde belirlenmektedir. Ancak hem kumaş hem de üretim işçiliği bakımından fabrikasyon olmayan ve özel el emeği isteyen modellerin fiyatları ise klasiklerinden bariz bir şekilde ayrılmaktadır. Ancak şu belirtilmelidir ki kesinlikle verilen paraya değen ürünler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca el emeği ile üretildiği için de çok uzun yıllar kesintisiz ve sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Bu bakımdan bu tarz ürünlerin karartma perde fiyatları içerisinde ayrı bir yerde durduğunu eklemek gerekir. Klasik modeller için ise karartma perde fiyatları listesine sahip olan firmalara ulaşmalısınız. Bu firmalar müşterileri için gereken adımları atmakta ve yılın belli dönemlerinde ürünlerinde tenzilata gidebilmektedir. Ancak ucuz fiyatlı bir ürüne sahip olacağım derken kesinlikle kaliteden ödün vermemeniz gerektiğini de eklemek istiyoruz. Uygun fiyatlı ve kalitesi yerinde olan, bunun yanında sektörde uzun yıllardır profesyonel şekilde yer alan üreticilerle çalışmalısınız.

4.8/5 - (5 votes)
acil yakın kombi servisi - acil yakın kombi servisi - en iyi seo uzmanı - modüler su deposu üreticisi - grp su deposu üreticisi
web tasarım sitemap
kombi servisi