İçeriğe geç
Ana sayfa » Blackout Perde

Blackout Perde

Evlerimizde ve iş yerlerimizde mutlaka perdelerden faydalanmaktayız. Bu bakımdan perdelerin hem temizliğinin hem de güzel gözükmesinin sahipleri için oldukça önemli olduğu bir gerçektir. Konu ile alakalı olarak çok çeşitli perde seçeneklerinin olduğu bilinmelidir. Bunlardan biri olarak da blackout perde seçeneği sayılabilmektedir. Özellikle son yıllarda ev sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlanan blackout perde modelinin klasik perde modellerinden ayrı özelliklerinin olduğu unutulmamalıdır. Bundan ötürü de ölçülerinden yola çıkarak ilgili blackout perde modelinin fiyat aralıkları da değişkenlik göstermektedir. Müşterilerin bu durumu göz önünde bulundurarak alışverişlerini gerçekleştirmelerinde fayda bulunmaktadır.

Blackout Perde Ne Demek?

Öncelikli olarak Blackout perde ne demek sorusuna cevap vermek gerekir. Özellikle uyunan yer bakımından kişilerin ışıktan mümkün olduğunca uzakta kalması tıp açısından kanıtlanmış vaziyettedir. Hal böyle olunca ev sahipleri özellikle yatak odalarına ışığın hiçbir şekilde girmemesini isteyebilmektedir. İşte tam bu noktada ilgili perde modeli devreye girmektedir. Blackout perde ne demek sorusuna kabaca bu şekilde cevap verilebilmektedir. Bunun yanında bu perde modelinin yapıldığı kumaş türünden kaynaklı olarak ışığı 0 oranında engellediği ve içeriyi tam olarak ışıktan koruduğu belirlenmiştir. Son yıllarda uyku sağlığına önem veren kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden biri olarak bu söylenebilir. Ayrıca Blackout perde ne demek sorusunu soran müşterilerin bu perde modelinin evlerinin her odasında kullanabileceklerini söyleyebiliriz. Ancak gün içerisinde havalandırılması ve ışık alması gereken salon ve diğer odalar gibi yerlerde kullanılması pek önerilmemektedir. Genel olarak mahremiyet ve ışık engellemesi isteyen kullanıcılar gündüz vakitlerinde de odalarında bu perde modelini kullanmak isteyebilir. Bununla alakalı kurulum işlemleri sorunsuz bir biçimde hızlıca halledilmektedir. Ayrıca takılan perdelerin istenildiği takdirde kullanıcılar tarafından da kolay bir şekilde çıkarılması yapılabilmektedir. Bu da bir bakıma kullanım rahatlığını beraberinde getirmektedir.

Blackout Fon Perde

Fon perdeler, blackout perdeler gibi düşünülse de temelde belli başlı farklılıkları bulunmaktadır. Genel itibarıyla fon perdelerin üretildiği kumaş yapısından dolayı güneşi tam olarak engelleyebilmesi mümkün değildir. Çünkü tam olarak bu kapsamda bu üretim amacıyla geliştirilmemişlerdir. Ancak blackout fon perde seçeneği ile tam manasıyla bir güneş koruması sağlayabilmeniz mümkündür. Çünkü perde üreticileri tarafından büyük bir özenle üretilen blackout fon perde modelleri içerisindeki kumaş ve iplik dokumalarının türü vasıtasıyla güneşin odanın içerisine girmesine tamamen engel olmaktadır. Bundan dolayı da ürün satın alırken tercihinizin bu yönde yapmanızda fayda vardır. Klasik fon perdelerden hem kalite hem de fiyat olarak biraz daha farklı olsa da blackout fon perde satın almanıza kesinlikle değeceğini garanti etmekteyiz. Bu arada klasik perdelerinizi de bu perde modeline çevirebileceğinizi bilmelisiniz. Ancak bunun için öncelikli olarak klasik perdenizin içerisindeki dokumaların ve kumaşların dönüşüp dönüşemeyeceğinin incelenmesi gerekmektedir. Kimi perde modellerinde bu durum sağlanamadığından ötürü bu özelliğe sahip yeni bir perde satın almanız lazım gelebilmektedir.

İlgili perde modeli konusunda müşteriler sıklıkla ısı ve soğutma yalıtımı durumlarını da göz önünde bulundurmaktadır. Şunu net bir biçimde söyleyebiliriz ki bu perde modelini satın alacak müşterilerin evlerinde ısı yalıtımı konusunda maksimum verim sağlanacaktır. Ayrıca soğuk havalarda pencereler kapalı olsa dahi dışarıdan gelen havanın içeriye girmemesi adına bir absorbe sistemi görevi görmüş olacaktır. Ayrıca temizliği ve ütülenmesi hususlarında da müşterilerin endişe etmemesi gerekmektedir. Çünkü ilk başta ürün tertemiz ve ütülü şekilde gelmektedir. Çok sık aralıklarla yıkamanızı gerektirecek şekilde kirlenmemekte ya da ütüsü kolayca bozulmamaktadır. Belli bir süre geçtikten sonra ise perdenizi çamaşır makinesinde yıkayarak ilk günkü gibi tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte kolay bir şekilde ütülenebilmekte ve olduğu yere kurulumu da tekrardan yapılabilmektedir. Bu arada perdeyi odanıza takarken pile ayarını da yapabileceğinizi ve böylece daha rahatça kullanabileceğinizi unutmamalısınız.

Blackout Perde Fiyatları

Blackout perde fiyatları, modele ve metresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin, salonda kullanılacak olan bir blackout ile yatak odasında kullanılacak olan bir blackout için gereken metre uzunluğu birbirinden farklıdır. Bu da doğal olarak ürünün satış fiyatını etkilemektedir. Ancak müşterilerin en uygun fiyatlar üzerinden kaliteli bir ürüne sahip olacaklarını unutmamaları gerekmektedir. Bu arada Blackout perde fiyatları genel itibarıyla 30-150 TL arasında değişebilmektedir. Tabi ki de bu durum müşterilerin kullanacağı odaya göre farklılaşmaktadır. Ancak her bütçeye uygun Blackout perde fiyatları olduğunu bilmenizde yarar vardır.

Blackout Perde Modelleri

Blackout perde modelleri kategorisi içerisinde birçok ürün seçeneği yer almaktadır. Bu aşamada müşteriler evlerinin ya da iş yerlerinin durumuna göre dekorasyon hizmetinden de faydalanabilmektedir. Bu bağlamda kullanıcılarının profesyonel ve işinin uzmanından destek almaları daha doğru olacaktır. Çünkü daha klasik bir biçimde döşenmiş bir evin perdesinin sportif öğeleri barındıran Blackout perde modelleri içerisinden seçilmesi pek doğru olmayacaktır. Bu konuda verilecek olan tavsiyeleri uyulması önemlidir.

Blackout perde modelleri seçeneklerini inceleyecek olursa öncelikle kumaş modellerine değinmek daha doğru olacaktır. Keten, ipek gibi dokuma modelleri bu aşamada kullanılmaktadır. Kullanılan kumaş modeli doğal olarak perdenin yapısı ve sonucunda da fiyatına etkide bulunmaktadır. Kumaş seçeneklerinin ardından ise perdenin şekli ve üzerindeki detaylar incelenmelidir. Bu aşamada yaldızlı, puantiyeli, pilesiz, ekstraforlu modeller kullanılabilmektedir. Tüm bunlar ayrı ayrı kullanılabildiği gibi birkaçı birlikte bir model içerisinde yer alabilmektedir. Bununla ilgili olarak müşterilerin istekleri doğrultusunda birleştirme veya ayırma işlemleri perde üretiminde yer alan birimlere iletilmektedir. Hazırlanan perdeler ise kısa bir zaman içerisinde müşterilere ulaştırılmaktadır. Ayrıca üretilen ve müşterilere gönderilen perdelerin garanti süresi kapsamında olduğunu da eklemekte yarar vardır. Bu garanti süresi içerisinde bir sorun yaşanması halinde perdelerdeki sorunlar uzman ekipler tarafından kolaylıkla çözüme kavuşturulmaktadır.

Blackout Stor Perde

Karatma perdeleri hususunda birçok model seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri olarak da blackout stor perde seçeneği sayılabilmektedir. Bu perde modeli son zamanlarda tercih edilmeye başlanan bir model olarak göze çarpmaktadır. Ancak blackout stor perde kullanım alanları genellikle kısıtlıdır. Şöyle ki özellikle iş toplantılarının yapılacağı salonlarda sıklıkla kullanılmakta ve şıklığıyla göze çarpmaktadır. Ancak buradaki problem ilgili perde modelinin güneş ışığını tam olarak engelleyememesinin kaynaklanmaktadır. Aslında genel olarak güneş koruması sağlamaktadır lakin kenarlardan ışığın oda içine süzülmesini engellemediği için istenilen güneş korumasını kullanıcılarına verememektedir. Buradan hareketle blackout stor perde modellerinin uyku sağlığını korumak maksadıyla kullanmak isteyenlerin pek işine gelmeyeceğini anlayabiliriz. Yine de uyumak isterken az da olsa güneş ışığından ya da ay ışığından faydalanmak isteyen kullanıcılar için ideal olduğunu belirtmek gerekir. Bu arada stor perde seçenekleri evlerin salonlarında da kullanabilmekte ve bulunduğu ortama şıklık katmaktadır. Sade ve fazla yer kaplamayan görüntüsüyle homeoffice olarak kullanılan mekanlarda da çoğunlukla tercih edildiğini bilmek gerekir.

Motorlu perde sistemleri

Stor perde fiyatları anlamında birçok fiyat aralığı içerisinden kendinize uygun olanını seçebilirsiniz. Bu sayede perdelerinize hızlıca ulaşabilmeniz mümkündür. Bu arada perdelerle veya diğer konularla ilgili olarak merak ettiklerinizi ya da şikayetlerinizi de hızlıca iletişim kanaları üzerinden ulaştırabilirsiniz. Tüm motorlu perde sistemleri için.

 

5/5 - (4 votes)