İçeriğe geç

Akustik Perde Sistemleri (Ses Perdesi)

Akustik Perde Sistemleri (Ses Perdesi) Modelleri , Fiyatları

Akustik Perde Sistemleri

Sesi emme özelliği bulunan ve bu nedenle ses perdesi adıyla da bilinen akustik perde sistemleri birçok farklı kamusal alanda ve ofislerde sıklıkla tercih edilen modellerdir. Üst düzey kumaş kalitesinin yanı sıra teknoloji desteği de üretilen bu özel perdeler taksitli ödeme imkanlarından yararlanan alıcılar tarafından online platformlarda satın alınır. Her yapıya uygun özel ölçüleri sayesinde kullanım alanları da oldukça fazladır. Birçok farklı çeşidi bulunan akustik perde sistemleri 5 yıllık uzun garanti süreleri nedeniyle de tercih edilir.

Akustik Perde Sistemleri
Neden Dekoray

Akustik Perde Sistemlerinde İlk Seçenek: Güneş Kırıcı Perdeler

Bu ürünlerin en büyük özelliği ise yanmazlık belgesine sahip olmaktır. Bu sayede estetik ve işlevsel özelliklerin yanı sıra güvenli kullanımlar için de ideal standartlara sahip olmaktadır. Güneşin zararlı kabul edilen ultraviyole ışınlarını içeri geçirmeyen özel yapısı sayesinde evlerde, ofislerde ve kullanıma uygun diğer mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Kolay temizlenme özelliği sayesinde kadınların da bir numaralı tercihi olan bu perdeler yüzde otuza varan indirim oranlarıyla satışa çıkarılıyor.

Ses Emme Özelliğine Sahip Akustik Perdeler

Başta tiyatro sahneleri olmak üzere kalabalığa hizmet veren alanlarda sıklıkla tercih edilen ses emici akustik perde sistemleri aynı zamanda panel ve konferans düzenlenen özel salonlarda da kullanım hacmine sahip olmaktadır. Konser sahnelerinde de sıklıkla tercih edilen bu sistemler, özel ölçüler alınarak da üretilebiliyor. Bunun dışında showroomlar ve televizyon stüdyolarında da tercih edilen perdeler, ses emme özellikleri sayesinde tam anlamıyla bir kullanım konforu hizmetini vaat eder.

Ses Emici Akustik Perdelerde Mevcut Seçenekler

  1. Gürültü Önleyici Perdeler: 3 ve 4 katmanlı olarak üretilen gürültü önleyici perdeler özellikle cadde üzerindeki binalarda ve evlerde kullanılır. Araba seslerini en aza indirgeyen bu özel perde sistemleri çok daha sessiz ve huzurlu çalışma ortamları için ideal kabul edildiğinden ofislerde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Ana renkleri beyaz ve krem gibi açık tonlarda olsa da sipariş verirken diğer renk alternatiflerine de göz gezdirilebilir.
  2. Kadife Kumaşlı Özel Perdeler: Toplamda yedi katmana kadar uzanan derinlikli yapısı ile benzerlerinden ayrılan kadife kumaşlı perdeler bir diğer seçenek olarak düşünülebilir. Daha hesaplı olan modeller ise beş katmanlı olup mağazalardan ve online satış noktalarından temin edilir. Bu ürünler duvarı bulunmayan ofislerde ve toplantı salonlarında dahi kullanılma özelliğine olanak sağlar.
  3. Açık Hava Perdeleri: Son seçenekler arasında açık hava perdeleri yer alır. Diğer sistemlerin aksine bu sistemler iç mekanda değil dış mekanlarda da kullanılabilir. Balkonlarda ve teraslarda da değerlendirilebilen açık hava perdelerinde de renk alternatifleri bulunur.
Akustik Perde Sistemleri
Akustik Perde Sistemleri

Ses Perdesi

Akustik ses perdesi ile yapılan çalışmalarda gürültülü ve çok yankılı ortamların gürültü ses seviyesindeki azalma büyük orandan saptanmıştır. Farkında olmadan bulunduğunuz ortamdaki arka plan sesler zihnimiz çok yormaktadır. Kısa süreliğine maruz kalınmalar da geçici dikkat eksikliğine sebep olsada ses perdesi ile bölünmemiş yada ses yalıtımı yapılmamış yerlerde uzun süre çalışmak kronik bir yorgunluk ve dikkat dağınıklığı yaratabilmektedir.

Ses Geçirmeyen Perde

Halk arasında ses geçirmeyen perde olarakbilinen ses perdesi (akustik perde) çoğu devlet kurumlarından ve konservatuvar gibi müzik ve ses ile ilgili kurumlarda kullanılmaktadır. Bu tip kurumların ortak yanı çoklu ve birden fazla alandan ses ile ilgili çalışmaların sonucu oluşacak olan ses kirliliğini en düşük seviyelere indirmektir.

Ses Perdesi Fiyatları

Ses perdesi fiyatları normal perde fiyatlarından daha yüksek olabilir. Bunun sebebi ise kalın ve sesi absorbe den dokuya sahip perdelerin daha kaliteli olmalarından kaynaklanır. Amaç ışık için bir karartma perdesinden çok ses kirliliğini düşürmek olduğundan kalın ve sesi içine hapsedecek perdeler kullanmaktır. Ses perdesi fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Her boyut ve kalınlıktaki kumaşlar ve ürünlerin fiyatları değişkendir.

Ses Yalıtım Perdesi

Ses yalıtım perdesi, yada ses geçirmez perde akustik yalıtıma önem veren her kişi için çok büyük önem taşımaktadır. Dekoray perde sistemleri olarak bizler bunun farkındayız.

Ses Geçirmez Perde

Ses geçirmez perde doğal olarakta ışık geçirmez bir perdedir. Tiyatro salonlarından sıklıkla görülebilen kalın ses geçirmez perde bir çok alandan kullanılmaktadır.

Akustik Perde Modelleri

Akustik perde modelleri için lütfen müşteri temsilcimiz ile iletişime geçiniz. Detaylı fiyat ve güncel kampanyalar hakkında anından bilgi alın.

Akustik Perde Fiyat

Güncel akustik perde fiyat listesi için bizi arayın. Detaylı bilgileri sizin ihtiyacınıza göre belirleyelim.

kalın perde modelleri ve fiyatları

Ses perdeleri kullanılırken kalın perde modelleri ve fiyatları araştırması yapılması gerekir.

tavan ses yalıtımı fiyatları

tavan ses yalıtımı fiyatları

Yardıma Mı ihtiyacınız var? Bizi Arayın.

Tıkla Ara. Temsilcilerimiz ile görüşün.

Teklif İsteyin

Güncel Yazılar

5/5 - (6 votes)